27 Feb 2022

Wiosenne porządki w szufladzie z bielizną – od czego zacząć?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i bez wątpienia większość z nas nie może się jej doczekać. Nic zatem dziwnego, że już teraz przygotowujemy się na jej nadejście i zaczynamy przeglądać nasze garderoby. Od czego warto zacząć? Naszym zdaniem najlepszym pomysłem będzie przegląd szuflady z bielizną. Wszak ona tak samo, jak inne części naszego ubioru cechuje się dużą sezonowością i warto ją dopasować do danej pory roku. 

Jak zabrać się za przegląd bielizny i przygotować się na nadejście wiosny? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Po pierwsze – dopasuj bieliznę do swojego ciała

Nie jest tajemnicą, że przez jesień i zimę nasze ciało potrafi się zmienić, co w wielu wypadkach często oznacza kilka dodatkowych centymetrów. Dlatego nie zakładaj w ciemno, że zeszłoroczne komplety bielizny muszą na Ciebie pasować. Dobrze dobrane rozmiary majtek i biustonoszy to podstawa w tym, aby bielizna odpowiednio wspierała i modelowała nasze ciała, a przy tym była wygodna. 

Więcej o doborze bielizny pisałyśmy w artykule „jak wybrać idealnie pasujący komplet bielizny”.

Po drugie – zaszalej!

Dobrze wiemy, że bielizna damska potrafi skutecznie wpływać na poziom naszej pewności siebie i samoocenę. To właśnie dlatego nie powinnyśmy ograniczać się do nudnych modeli, a zamiast tego nawet bez okazji warto wskoczyć w seksowny i zmysłowy komplet. Co jak co, ale wiosna jest do tego świetną okazją – zwłaszcza że w cieplejsze dni możemy nosić bieliznę w widoczny sposób. Tutaj najlepiej sprawdzi się dopasowane koronkowe body, które bez problemu zastąpi klasyczny top.

Wiosną damskie body będzie zdecydowanie jedną z najlepszych opcji, a wybór mamy ogromny. Oto tylko kilka z naszych ulubionych modeli:

Oczywiście na body nasz wybór się nie kończy. Jaką bieliznę kupić na wiosnę? Przede wszystkim będą to propozycje znacznie „lżejsze” od tych zimowych – na przykład komplety z braletkami lub półgorset. 

Komplet bielizny koronkowej – majtki z wysokim stanem

Komplet bielizny koronkowej półgorset

Po trzecie – nie zapomnij o bieliźnie nocnej

Bielizna damska to jednak nie tylko to, co zakładamy na co dzień, ale też modele nocne, które mają nam zapewnić komfortowy wypoczynek wieczorem i w nocy. Zimą oczywiście stawiamy na ciepłe piżamy damskie i długie koszule nocne mające chronić nas przed chłodem, ale wiosną możemy w końcu wskoczyć w coś dużo bardziej seksownego.

Co wybrać? Oto kilka naszych propozycji:

Polecane