01 Nov 2021

Przechowywanie bielizny – jak to robić prawidłowo?

Porządki w garderobie potrafią przyprawiać o niemały ból głowy. Warto jednak pamiętać o tym, że sprawę zdecydowanie ułatwia odpowiednia organizacja, także w zakresie przechowywania bielizny. Jak uniknąć bałaganu w szufladach i zadbać o to, aby komplety bielizny damskiej służyły nam jak najdłużej? Dziś podpowiemy Wam jakie sposoby na przechowywanie bielizny są najskuteczniejsze. Zapraszamy!

Czy warto kupić organizer na bieliznę?

Zacznijmy od podstaw – czy organizery na bieliznę faktycznie ułatwiają przechowywanie bielizny w damskiej garderobie? Zdecydowanie tak! Ten niedrogi gadżet potrafi odmienić nasze szafy i szuflady, a przy tym zadba o to, aby bielizna była odpowiednio chroniona przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Co więcej, dobrze zaprojektowany organizer na bieliznę pozwala też zaoszczędzić jakże cenne miejsce, a dobrze wiemy, że to świetna okazja do kolejnych modowych zakupów!

Jak przechowywać bieliznę?

Przechowywanie biustonoszy

W kwestii przechowywania bielizny, to właśnie staniki sprawiają nam najwięcej kłopotów. Czego zdecydowanie powinnyśmy unikać? Oto najczęściej popełniane błędy:

  • Wieszanie stanika za jedno ramiączko,
  • Wywijanie miseczek i wsadzanie jednej w drugą,
  • Skręcanie mostka biustonosza,
  • Wieszanie biustonosza za dwa ramiączka na wieszaku.

Wszystkie te czynności mogą przyczynić się do rozciągania biustonosza i uszkodzenia jego konstrukcji na stałe. Zatem jak przechowywać biustonosze?

Wspomniane wcześniej składanie biustonoszy jest dopuszczalne, ale tylko w przypadku miękkich biustonoszy bez usztywnień. Te usztywniane i półusztywniane staniki zawsze przechowujemy na płasko, na przykład kładąc jeden na drugim. Należy też pamiętać o tym, że biustonosze zawsze chować z zapiętymi haftkami.

Jak przechowywać majtki?

W przypadku majtek sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że nie musimy tak przejmować się wpływem przechowywania na ich konstrukcję, czy trwałość. Należy jednak przyznać, że ich odpowiednie składanie i układanie potrafi zaoszczędzić nasz czas oraz nerwy. Jak zatem to robić?

Przede wszystkim warto przygotować kilka prostokątnych organizerów (z pokrywką lub bez) i naszą bieliznę podzielić na przykład według kroju lub kolorów. Jak je składać przed włożeniem do organizera? Stringi wystarczy zrolować, a większe majtki (np. majtki modelujące i z wysokim stanem) złożyć na pół lub po prostu przechowywać na płasko tyłem do góry.

Gdzie przechowywać bieliznę – w szafie czy szufladzie?

Kolejna kwestia to samo miejsce przechowywania bielizny. Co najlepiej sprawdzi się w tym wypadku? Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest zagospodarowanie osobnej komody z szufladami, w której umieścimy wcześniej wspomniane organizery. W dużych sklepach meblowych znajdziemy też całe wkładki do szuflad dopasowane do ich rozmiaru, dzięki czemu idealnie zagospodarujemy całą przestrzeń.

Oczywiście nie każda z nas ma taką możliwość i wtedy trzeba wykorzystać miejsce w szafie. Wtedy warto postawić na pojemniki z przykrywką, tak aby bielizna nie brudziła się i nie kurzyła.

Polecane