12 Dec 2021

Komplety bielizny do małych biustów – poradnik

Dobrze wiemy, że dobór stanika dopasowanego do rozmiaru piesi, bywa dość problematyczny. Jednak większości z nas wydaje się, że takie rozterki, to raczej domena kobiet szukających biustonoszy w większych rozmiarach. W praktyce okazuje się, że także znalezienie odpowiedniego stanika w rozmiarze A lub B potrafi być dość kłopotliwe. Na co zwracać uwagę i jak kupować komplety bielizny do małych biustów? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Na co zwrócić uwagę kupując komplet bielizny dopasowany do małych piersi?

Oczywiście dopasowanie rozmiaru zawsze stanowić będzie podstawę w takich poszukiwaniach, ale trzeba pamiętać też o kilku innych aspektach:

Przede wszystkim zapominamy o kompleksach i zdajemy sobie sprawę z tego, że stanik dla małych piersi nie musi za wszelką cenę powiększać optycznie naszego biustu. Coraz częstszy odwrót od kupowania staników z mocnym push-up’em potwierdza popularność miękkich staników, które co jak co, w przypadku dużych i ciężkich biustów zupełnie się nie sprawdzają. Delikatne i zmysłowe staniki świetnie podkreślają naturalne piękno naszego ciała i zdecydowanie warto z tego korzystać!

Warto też pamiętać o tym, że na optyczne modelowanie naszych piersi może wpływać nie tylko bielizna, ale i nasze kreacje. Dlatego warto czasem postawić na delikatny i seksowny komplet bielizny, a brak klasycznego push-up’a nadrobić dopasowanym topem lub sukienką.

Jaki komplet bielizny wybrać do małego biustu?

Wspomniałyśmy już o różnych rodzajach biustonoszy, które świetnie współgrają z mniejszymi piersiami. Na co zatem postawić? Przede wszystkim rezygnujemy z rozwiązań tworzonych z myślą o podtrzymywaniu dużych i ciężkich biustów. Staniki w mniejszych rozmiarach nie muszą zapewniać aż tak dużego wsparcia i modelowania, a zamiast tego stawiamy na delikatne podkreślanie naszych kształtów. Oto kilka kompletów bielizny świetnie się w tej roli sprawdzających:

Komplety bielizny z miękkimi biustonoszami

Jak już ustaliłyśmy wcześniej, posiadaczki mniejszych biustów wcale nie muszą skupiać się na optycznym powiększaniu piersi. Co więcej, powinny korzystać z dobrodziejstw miękkich biustonoszy – wyjątkowo delikatnych, zmysłowych, ale i seksownych! Co sprawdzi się najlepiej? 

Komplet bielizny z biustonoszem bandeau

Bandeau to jedno z największych odkryć modowych ostatniego sezonu. Biustonosz przypominający opaskę sprawdzi się w różnych rolach! Modele z grubszej bawełny to propozycja, którą często kobiety noszą w widoczny sposób, gdyż taki stanik zastąpi nam kusy top. Dostępne są jednak też opcje wykonane z seksownej koronki, a to zdecydowanie jedna z najciekawszych opcji na gorący wieczór z ukochanym. Przykład? Komplet bielizny koronkowej transparentnej z falbanką!

Kolejna opcja to coraz popularniejsza braletka, czy​​li miękki biustonosz stworzony z myślą o podkreślaniu piękna mniejszego biustu. Braletki dostępne są zarówno w formie koronkowych topów, jak i zmysłowych staników bez fiszbin. Warto też zwrócić uwagę na seksowne wariacje, takie jak komplet bielizny koronkowej z biustonoszem bez zapięcia!

Komplety bielizny push-up

Oczywiście komplety bielizny push-up w pierwszej kolejności kojarzą się nam z mniejszymi piersiami i optycznym ich powiększaniem. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że modele dla kobiet o mniejszych piersiach różnić będą się od tych kierowanych do posiadaczek cięższego biustu. Dlatego warto wybierać komplety bielizny ze stanikami bez fiszbin i zbędnych usztywnień – tutaj do wymodelowania biustu wystarczą wbudowane niewidoczne wypełnienia. W pierwszej kolejności polecamy komplet bielizny bezszwowej z push-up, który nie tylko jest wyjątkowo wygodny, ale przy tym uniwersalny – zwłaszcza model w kolorze beżowym.

 Polecane