30 Jul 2022

Biustonosze push-up – jakie są ich rodzaje?

Jak pisałyśmy niedawno na naszym blogu, biustonosze push-up są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet szukających stanika, który uniesie ich piesi i nada im objętości. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że poszczególne modele znacząco różnią się od siebie konstrukcją. Dlatego właśnie dziś omówimy najpopularniejsze rodzaje biustonoszy push-up i zaprezentujemy je na konkretnych przykładach.

Wypełnienie kontra usztywnienie

Główny podział biustonoszy push-up dotyczy samych elementów konstrukcyjnych, których zadaniem jest uniesienie piersi. Tutaj mówimy o biustonoszach z wkładkami (np. żelowymi) oraz stanikach z usztywnieniem. Podstawowa zasada mówi, że na fiszbiny powinny decydować się kobiety o cięższych i bardziej obfitych biustach, gdyż to one potrzebują mocniejszego wsparcia, a co za tym idzie odciążenia ramion. 

biustonosze push-up

Natomiast na tym podział staników push-up się nie kończy. Poniżej przeanalizujemy 4 najpopularniejsze fasony i podpowiemy, jak mądrze z tej różnorodności korzystać.

Biustonosz push-up z szerokimi ramiączkami

Przyjęło się, że biustonosze push-up to głównie propozycja dla posiadaczek mniejszych piersi. Aby udowodnić, że wcale tak nie jest, zaczniemy od propozycji, która świetnie sprawdzi się w przypadku większych rozmiarów. Dobrze dobrany biustonosz push-up z szerokimi ramiączkami idealnie zbierze i uniesie piersi, a przy tym będzie zapobiegał się ich “rozlewaniu”. Warto tutaj jednak postawić na wysokie miseczki, a sam efekt push-up dopasować tak, aby stanik nie ściskał piersi zbyt mocno. 

Biustonosz push-up z obniżonym mostkiem

Biustonosz z obniżonym mostkiem dobrze sprawdzi się u kobiet z szeroko rozstawionym biustem oraz mniejszymi piersiami. Tutaj stawiamy przede wszystkim na staniki half-cup oraz biustonosze plunge. Oba te rozwiązania wyróżnia dwudzielna budowa miseczek i otwarta konstrukcja, która sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do wszelkich bluzek, koszul i sukienek z głębokim dekoltem.

Biustonosz push-up samonośny

Biustonosze typu half-cup oraz plunge to oczywiście jedno z najlepszych rozwiązań w kwestii dopasowania stanika do mocno wyciętych w dekolcie stylizacji. Jednak w niektórych sytuacjach konieczne jest założenie bielizny do zadań specjalnych. Tutaj mamy na myśli samonośne biustonosze push-up idealnie podkreślające dekolt nawet w najbardziej wymagających sukienkach. 

Jaki biustonosz wybrać do głębokiego dekoltu? Oto nasze propozycje:

Bardotka push-up, czyli synonim seksownej dyskrecji

Bardotki aktualnie stały się jedną z najmodniejszych propozycji w bieliźniarskim świecie. Ich krój nawiązuje delikatnie do mody retro, a przy tym wpisuje się w trend podkreślania naturalnego piękna. Delikatny push-up w tym wykonaniu świetnie sprawdzi się przy mniejszych i średnich piersiach z pełniejszą górą.

Nisko poprowadzone miseczki sprawiają, że bardotki bez najmniejszego problemu założymy na co dzień, ale i do seksownych, wieczorowych kreacji. Co więcej, bardotka push-up to także świetna propozycja na romantyczny i pełen miłosnych uniesień wieczór we dwoje.

Polecane