14 Feb 2022

Po co podwiązka do ślubu?

Podwiązki to najbardziej symboliczna damska bielizna. Choć nie wszystkie panny młode zdają sobie sprawę z tego, po co im podwiązka do ślubu, podtrzymują starą tradycję. Jeśli chcesz poznać znaczenie tego niepozornego dodatku, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jaka podwiązka do ślubu jest najlepsza i jaki kolor podwiązki do ślubu wybrać.

Po co podwiązka do ślubu?

Podwiązki ślubne mają oczywiście znaczenie symboliczne. Według tradycji przynoszą szczęście i udane pożycie małżeńskie. Oprócz tego dodają pannie młodej pewności siebie w tym wyjątkowym dniu.

Jak nosić podwiązkę?

Podwiązkę powinna założyć pannie młodej druhna w czasie przygotowań do ślubu. Według tradycji zdejmuje ją dopiero pan młody po zakończeniu uroczystości w noc poślubną. Na której nodze powinna się znaleźć podwiązka do ślubu. Żeby zagwarantować szczęście w małżeństwie, powinna być noszona w czasie całego wesela na lewej nodze nad kolanem.

Jaką podwiązkę wybrać?

Nasz butik z bielizną oferuje wiele rodzajów podwiązek ślubnych. Jak wybrać najlepszą? Warto zwrócić uwagę na kolor, wzór, rozmiar oraz materiał.

Kolor

Dlaczego niebieska podwiązka do ślubu jest najbardziej popularna? Według przesądu kolor ten ma zapewnić miłość i wierność pana młodego. Nie musisz jednak wybierać podwiązki z niebieskiego materiału. Wystarczy delikatny motyw w tym kolorze, na przykład niebieska cyrkonia.

Wzór

W naszym butiku znajdziesz wiele wzorów podwiązek. Warto jednak najpierw wybrać suknię ślubną i przemyśleć, jaki krój podwiązki będzie do niej najbardziej odpowiedni. Jeśli suknia jest cienka i obcisła, lepiej zrezygnować z dużych kokardek i efektownych zdobień.

Rozmiar

Większość podwiązek ślubnych jest sprzedawana w rozmiarze uniwersalnym. Jeśli jednak jesteś drobna lub masz figurę gruszki, może się okazać, że standardowy rozmiar będzie się zsuwał lub za bardzo obciskał nogę. Warto więc zmierzyć obwód uda i wybrać podwiązkę na miarę. Dobrym rozwiązaniem są również podwiązki z silikonowym paskiem, które będą trzymały się pewnie na nodze przez cały wieczór.

Materiał

Choć podwiązki nie widać pod suknią, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Ponieważ będziesz miała podwiązkę na nodze przez całe wesele, warto wybrać model, który nie będzie podrażniał skóry ani powodował uczulenia. Dobrze sprawdzają się podwiązki koronkowe.

Podsumowanie

Zakładanie podwiązki do ślubu to stary zwyczaj, który ma zagwarantować szczęście i udane pożycie małżeńskie. Szczególne powodzenie przynosi podwiązka w kolorze niebieskim albo chociaż z niebieskimi elementami (w naszej ofercie znajdziesz podwiązki z niebieskimi wstążeczkami, kokardkami czy cyrkoniami). Wybierając podwiązkę, warto także zwrócić uwagę na wzór, rozmiar i materiał.

Polecane