24 Jun 2021

Podwiązki – na jakie okazje je zakładać?

 

Tradycyjnie podwiązki miały za zadanie podtrzymywać pończochy i co ciekawe, były elementem garderoby damskiej, ale i męskiej. Na przestrzeni lat, wraz z rozwojem dużo wygodniejszych rozwiań stały się praktycznie bezużyteczne, co jednak nie znaczy, że świat mody zupełnie o nich zapomniał. Dziś sprawdzają się idealnie jako seksowny element stylizacji na wyjątkowe okazje. Jak nosić podwiązki? Jakie wybrać?

To, co nie zmieniło się od czasów, gdy podwiązki były nieodłącznym elementem stylizacji, to fakt, iż pozostały intymną częścią garderoby, która zawsze chowamy pod wierzchnią warstwą stylizacji. Do jakich okazji podwiązka pasuje? Aktualnie najczęściej wybierana jest przez kobiety w trzech sytuacjach:

Podwiązka na ślub

Podwiązki przede wszystkim kojarzą się nam z tym, że są nieodłącznym elementem ślubnej stylizacji. Panny młode zgodnie z przesądami zakładają podwiązkę, gdyż ma to zapewnić parze młodej szczęście i miłość w związku na zawsze. Z podwiązkami łączy się także wiele tradycji weselnych. Podwiązki bywają cięte na drobne kawałki i rozdawane lub rzucane przez pana młodego w stronę zebranych na uroczystości kawalerów.

Jaką podwiązkę wybrać na ślub?

Tutaj wybór zazwyczaj ogranicza się do trzech opcji – biała podwiązka, niebieska lub błękitna. Biel wybierana jest przede wszystkim z praktycznych względów, tak aby pasowała do sukni ślubnej. W przypadku podwiązki niebieskiej lub błękitnej kobiety decydują się na nie, aby spełnić tradycyjny wymóg założenia czegoś niebieskiego, co zapewnić ma szczęśliwy i zgodny związek. To właśnie dlatego duża część białych podwiązek posiada niebieskie elementy – na przykład podwiązka z błękitną koronką lub niebieską cyrkonią.Na którą nogę założyć podwiązkę ślubną? Zgodnie z tradycją podwiązka powinna zostać założona na lewą nogę, a panna młoda nie może jej ściągać aż do nocy poślubnej.

Czerwona podwiązka na studniówkę

Drugą tradycją związaną z noszeniem podwiązek jest zakładanie ich na bal studniówkowy. Podobnie jak w przypadku ślubu, traktowane są jako element, który ma pełnić funkcję talizmanu przynoszącego szczęście – w tym wypadku podczas egzaminu maturalnego. Tutaj wybór może być tylko jeden: czerwona podwiązka zakładana na lewe udo. Podczas zakupu podwiązki na studniówkę warto zwrócić uwagę na to, aby była odpowiednio elastyczna. Dzięki temu podwiązka pozostanie na swoim miejscu przez całą studniówkową noc.

Podwiązki na specjalne okazje

Trzecia okazja, która zdecydowanie przytrafia się dużo częściej niż dwie poprzednio opisane, to wszelkie sytuacje, gdy chcesz poczuć się wyjątkowo seksownie i zaskoczyć swojego partnera zmysłowym akcentem Twojej stylizacji. Podwiązki z koronką to idealne uzupełnienie seksownego kompletu bielizny i sprawdzą się świetnie podczas wyjść na romantyczne kolacje, czy wieczoru we dwoje w domu lub hotelu. Ażurowa podwiązka, zwłaszcza w czerwonym kolorze zestawiona z erotycznym kompletem bielizny, mimo iż jest delikatnym drobiazgiem, to rozbudza wyobraźnię i podnosi temperaturę w sypialni.

Top sellery

    Magazyn

    Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na zimowe wieczory
    1 z 3