16 Dec 2022

Czy damska bielizna na studniówkę musi być czerwona?

 

Bal studniówkowy to szczególna okazja w życiu każdej młodej kobiety. Komers kojarzy się nam z szaloną zabawą, pięknymi kreacjami, ale też rozpoczęciem odliczania ostatnich dni do matury. Właśnie ta ostatnia kwestia sprawia, że przyszłe maturzystki starają się przestrzegać wszelkich tradycji i przesądów, które mają pomóc podczas pisania egzaminu dojrzałości. Najbardziej znany z nich? Oczywiście czerwona bielizna na studniówkę!

Studniówkowe przesądu – jak zapewnić sobie pomyślność podczas matury?

Co prawda studniówkowe przesądy traktowane są już raczej z przymrużeniem oka, to większość młodych kobiet wciąż stara się stosować do tradycyjnych zwyczajów. Pierwszy z nich mówi o tym, że przyszłe maturzystki nie powinny ścinać włosów, aż do końca egzaminów. Drugi nakazuje, by mieć przy sobie coś pożyczonego. Ostatni z nich to oczywiście czerwona bielizna na studniówkę, która ma przynieść szczęście i pomyślność podczas pisania matury.

Czerwona bielizna na studniówkę – skąd wziął się ten przesąd?

Czerwień to przede wszystkim symbol wiedzy, życia i walki, a przy tym barwa uznawana od dawien za sposób na odpędzenie złych mocy. W praktyce czerwone komplety bielizny momentalnie dodają nam pewności siebie i pozwalają poczuć się naprawdę seksownie. To wszystko sprawia, że większość przyszłych maturzystek wybiera właśnie czerwone majtki i biustonosz na studniówkę, co ma przynieść szczęście podczas późniejszych egzaminów dojrzałości.

Majtki koronkowe z ozdobnymi paskami

Jaką bieliznę wybrać na studniówkę?

Pierwszym aspektem, jaki trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów, będzie oczywiście kolor bielizny. Jeśli stawiasz na klasyczną czerwień to mamy dla Ciebie propozycję idealną – komplet bielizny koronkowej z biustonoszem half cup. Całości uroku dodają nie tylko koronkowe zdobienia, ale też czarujące kokardki przy ramiączkach. Co ważne, majtki z wysokim stanem delikatnie modelują sylwetkę i ukrywają ewentualne niedoskonałości w okolicy brzucha. 

Czerwony komplet bielizny koronkowej biustonosz half cup majtki z wysokim stanem

Warto tutaj podkreślić, że wspomniana wcześniej czerwona bielizna na bal maturalny nie pasuje do każdej kreacji. O ile w przypadku grubszych materiałów wybór koloru ma drugorzędne znaczenie, tak w sukienkach z prześwitami lub kreacjach uszytych z cienkich materiałów ognista czerwień nie sprawdzi się już zbyt dobrze. Co zrobić w takiej sytuacji? Naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie to wybór dyskretnej bielizny, a czerwień dołożyć za pomocą seksownej podwiązki.

Czerwone podwiązki na studniówkę

Podwiązka klasyczna z szeroką koronką

Klasyczna podwiązka z szeroką koronką z pewnością przyniesie tyle samo szczęścia, co i komplet bielizny, a przy tym jest dużo łatwiejsza do ukrycia pod wymagającymi sukienkami. Jeśli natomiast szukasz czegoś bardziej rzucającego się w oczy, wybierz czerwoną podwiązkę z kokardką!

Czerwona podwiązką z kokardką

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując bieliznę pod sukienkę na studniówkę?

Poza doborem odpowiedniego rozmiaru koniecznie powinnaś wziąć pod uwagę krój i rodzaj materiału zastosowanego w danej kreacji. Przylegające do ciała sukienki wykonane z dość cienkich materiałów są dość wymagające względem doboru bielizny, gdyż wszelkie zdobienia czy grubsze szwy momentalnie odznaczają się na tkaninie. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będą majtki oraz biustonosz bezszwowy.

Czarny biustonosz bezszwowy push-up

Mocno prześwitujące kreacje determinują też kolor bielizny. Gdy spod cienkiego materiału prześwituje skóra, postaw na komplet bielizny bezszwowej nude. Całość nie tylko działa wyszczuplająco, ale pozostaje niewidoczna nawet pod mocno dopasowanymi sukienkami.

Komplet bielizny bezszwowej w kolorze nude

Top sellery

    Magazyn

    Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na zimowe wieczory
    1 z 3