25 Jan 2022

Jaka Podwiązka na Studniówkę - Skąd Wzięła się Tradycja z Czerwoną

Idziesz na bal maturalny i zastanawiasz się, jaka podwiązka na studniówkę będzie najlepsza? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w artykule. Istnieje wiele zwyczajów dotyczących studniówkowego stroju. Stosując się do nich, przyszli maturzyści mają zapewnić sobie powodzenie podczas egzaminu. Jeżeli chcesz wiedzieć, po co jest potrzebna czerwona podwiązka na studniówce i jak ją wybrać, czytaj dalej!

Podwiązka na studniówkę – tradycja

Jaka podwiązka na studniówkę? Tradycja nakazuje, by ten element garderoby miał czerwony kolor. Pięknie prezentująca się bielizna na studniówkę ma przynieść szczęście w trakcie matury. W związku z tym powinnaś założyć ją na lewą nogę – blisko serca. Dlaczego czerwona podwiązka na studniówkę, a nie np. niebieska lub biała? Czerwień to kolor uczuć, życia i władzy. Damska bielizna o tej barwie ma więc zagwarantować odwagę, pewność siebie i nieustępliwość w trakcie egzaminów. Takie cechy na pewno przydadzą się, by jak najlepiej zdać maturę.

Jaka podwiązka na studniówkę?

Znasz już odpowiedź na pytanie, po co czerwona podwiązka na studniówce, a nie w innym kolorze. Pamiętaj jednak, że ten bieliźniany element powinien nie tylko mieć określoną barwę, lecz także odpowiadać Twojemu stylowi. Jaka podwiązka na studniówkę w takim razie się sprawdzi? Możesz wybrać bieliznę w dowolnym odcieniu czerwieni, np. burgundowym lub pomidorowym. W zależności od swojego gustu zdecyduj się na tasiemkę koronkową, z większą kokardą lub delikatną, niemal pozbawioną ozdób. Butik z bielizną Maybella oferuje podwiązki na studniówkę, które będą zachwycająco prezentować się w trakcie balu maturalnego, a po zabawie przydadzą się np. podczas spotkania z chłopakiem. Jeśli nie chcesz, by w jakikolwiek sposób przeszkadzały Ci w tańcu, dobrym wyborem będą subtelne, wąskie tasiemki. Co ciekawe, w niektórych sklepach internetowych znajdziesz podwiązki z możliwością wyszycia na nich daty balu. 

Podwiązka na studniówkę – zadbaj o wygodę!

Według tradycji podwiązka na studniówkę powinna być czerwona. Jednak poza wyglądem bielizny weź pod uwagę wygodę jej noszenia. W końcu bal maturalny to czas, kiedy powinnaś czuć się komfortowo i poruszać się w zupełnie nieskrępowany sposób. Wybierz podwiązkę z przyjemnego w dotyku materiału, dzięki któremu niemal nie będziesz jej czuć podczas tańca. Pamiętaj też, że ten element bielizny musi dobrze trzymać się na nodze, postaw więc na elastyczną tasiemkę. Dobrej jakości podwiązka na studniówkę sprawdzi się nie tylko podczas zabawy przed maturą. Przyda się także w przyszłości, np. z okazji randki. 

Już wiesz, jaka podwiązka na studniówkę sprawdzi się najlepiej i dlaczego ma być czerwona. Wybierając ten element swojej kreacji na bal, weź pod uwagę nie tylko to, co nakazuje tradycja. Podwiązka musi być też wygodna! Dopełnij swoją stylizację i ciesz się z udanej zabawy, a potem – z tak samo dobrych wyników matur!

Polecane