06 Nov 2021

Topy z długim rękawem na jesienne treningi – co kupić?

Spadająca temperatura i coraz mniej sprzyjająca jesienna aura wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Zostają nam zamknięte siłownie, a także długie spacery i biegi po okolicznym parku. Należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio się do tego przygotować. Krótkie i seksowne stroje sportowe niestety muszą ustąpić miejsca modelom z dłuższymi nogawkami i rękawami. Właśnie dlatego dziś podpowiemy, jaki wybrać top z długim rękawem na jesienne treningi. Zapraszamy!

Top vs klasyczna bluza

Zacznijmy od podstaw i rozstrzygnięcia kwestii tego, czy faktycznie potrzebujemy specjalnych ubrań sportowych. Nie wystarczy klasyczna bluza z kapturem?

Topy sportowe z długim rękawem tworzone są z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu podczas najintensywniejszych ćwiczeń. To właśnie dlatego szyte są z odprowadzających wilgoć i oddychających materiałów, które dbają o nasz komfort termiczny w trakcie gry w tenisa, długich wycieczek górskich i wymagających treningów na siłowni. Takie rozwiązanie pozwala zastosować w ubraniach najnowsze technologie odpowiedzialne za najskuteczniejsze odprowadzanie potu na zewnątrz. Wbrew pozorom, także jesienią i zimą, to jeden z najważniejszych aspektów podczas dobierania stroju sportowego.

Kolejna kwestia to ilość elementów mogących podrażniać naszą skórę. Odzież sportowa w większości wypadków posiada ograniczoną ilość szwów. Poza tym te, które już się w niej pojawiają, są specjalnie dostosowywane, abyśmy mogły poczuć się w takim topie, jak w drugiej skórze.

Jak dobrać top sportowy?

W przypadku aktywności fizycznych o większej intensywności, zdecydowanie najlepszym wyborem będą dopasowane topy z długimi rękawami. Dzięki temu materiał nie krępuje naszych ruchów i pozwala uniknąć bolesnych obtarć.

Kolejna kwestia to dostosowanie kroju do wybranego rodzaju aktywności. W przypadku odzieży na siłownię, czy zajęcia jogi, możemy bez problemu postawić na ciekawe kroje, wstawki i rozcięcia. Top sportowy z paskami na plecach to jeden z najlepszych dowodów na to, że jesienna odzież treningowa nie musi być nudna.

Top z długim rękawem do biegania

Jeśli jednak szukasz topu, który będziesz zakładać pod kurtkę do biegania, to lepiej postawić na proste i klasyczne kroje, bez zbędnych ozdób i elementów wentylacyjnych.

Świetnym rozwiązaniem będzie też top sportowy z otworem na kciuk. W ten sposób rękawy topu nie będą się nam podwijały, co jest szczególnie ważne przy dłuższych biegach.

Kiedy wybrać top o luźnym kroju?

Długi top sportowy o fasonie przypominającym tunikę lub luźny top z długim rękawem to opcje zarezerwowane na spacery oraz aktywność fizyczną o dużo mniejszej intensywności. Sprawdzą się na przykład podczas domowej sesji jogi. Warto jednak pamiętać, że są na tyle uniwersalne, że wiele kobiet chodzi w nich po prostu na co dzień, lub zakłada je podczas domowych aktywności.

Polecane