25 May 2022

Najmodniejsze stroje kąpielowe na lato 2022

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a to znak, że powoli warto zacząć się rozglądać za nowymi strojami kąpielowymi. Co w tym roku będzie modne i jakie fasony powinny znaleźć się w naszych garderobach? Dziś sprawdzimy co słychać w modzie plażowej na lato 2022 i zaprezentujemy nasze ulubione propozycje. Zapraszamy!

Jaki kupić strój kąpielowy na lato 2022?

Trendy w modzie damskiej, mimo iż w zdecydowanej większości dotyczą odzieży, to realnie wpływają także na propozycje sklepów i producentów damskiej bielizny oraz strojów kąpielowych. Co więcej, wszystkie te kategorie są ze sobą powiązane i widzimy to na przykład po proponowanych nam kolorach, czy wzorach. 

Kolory na sezon 2022

Jakie trendy będą królowały w tym sezonie wakacyjnym? Najmodniejsze barwy podzielimy na dwie kategorie – z jednej strony żywe kolory, takie jak pomarańcz, mocna zieleń, a nawet neony, a z drugiej, wszystkie kolory nawiązujące do natury, co bezpośrednio wiąże się z nietracącym na popularności stylem boho. 

Stroje kąpielowe body positive w 2022 roku

W kwestii fasonów wyróżnia się podejście body positive zakładające, że naszych kształtów nie musimy się wstydzić, a piękna damska moda niekoniecznie skupia się na rozmiarach XS. Dlatego też w ofertach producentów nie zabraknie seksownych fasonów dostępnych w większych rozmiarach.

Warto jednak zauważyć, że jednocześnie obserwować będziemy kontynuację wielkiego powrotu jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, które co jak co, zdecydowanie najlepiej maskują ewentualne niedoskonałości.

Na co zatem postawić i jaki kostium kąpielowy kupić w 2022 roku?

Monokini i kostiumy jednoczęściowe

Jak już wspomniałyśmy, jednoczęściowe kostiumy kąpielowe będą w tym sezonie jedną z najmodniejszych opcji. Jednak mamy tutaj na myśli nie tylko klasyczne modele nawiązujące do mody retro, ale też monokini, czyli stroje z głębokimi bocznymi wycięciami, które seksownie odkrywają sporą część ciała. 

Nasze ulubione propozycje to między innymi:

Strój kąpielowy jednoczęściowy z koronkowymi wstawkami

 

Strój kąpielowy jednoczęściowy asymetryczny

Modne kolory strojów kąpielowych w sezonie 2022

Żywe kolory znów są w modzie i to nie tylko mocno nasycona zieleń i czerwień, ale też kolory neonowe takie jak jaskrawy róż i wręcz żarówkowa żółć. Neonowe stroje kąpielowe doceniamy przede wszystkim za to, jak pięknie oddają wypracowaną nad hotelowym basenem lub plażą wakacyjną opaleniznę.

Strój kąpielowy jednoczęściowy z szerokim paskiem z klamrą

Warto przy tym pamiętać, że soczyste kolory to nie jedyna opcja w tym sezonie. Styl boho zadomowił się w modzie damskiej na dobre, co oznacza, że i w tym roku modne będą stroje kąpielowe w barwach nawiązujących do kolorów ziemi – przede wszystkim stonowanie zielenie i piękne brązy.

Roślinne wzory

Skoro wspomniałyśmy o stylu boho, to nie możemy zapominać o pięknych roślinnych nadrukach, które zdobią zarówno bikini, jak i jednoczęściowe stroje kąpielowe. Naszym zdaniem jedną z najciekawszych propozycji stworzonych z myślą o fankach tego stylu będzie:

Strój kąpielowy jednoczęściowy z kopertowym dekoltem

Strój kąpielowy jednoczęściowy z szeroką falbanką

Stroje kąpielowe z wysokim stanem

Modowe smaczki w stylu retro widzimy na każdym kroku i nie zabraknie ich także w strojach kąpielowych na sezon 2022. Tutaj tak samo, jak w przypadku najmodniejszych aktualnie jeansów królować będą stroje kąpielowe z wysokim stanem.

 Taka propozycja z jednej strony wyróżnia się wyjątkową klasą oraz klasycznym wyglądem, a z drugiej świetnie maskuje ewentualne niedoskonałości i wyszczupla sylwetkę.

Jaki strój kąpielowy z wysokim stanem wybrać? Oto nasze ulubione modele:

Strój kąpielowy dwuczęściowy z węzłem z przodu

Strój kąpielowy dwuczęściowy z klamrą w tali

Strój kąpielowy dwuczęściowy z falistym brzegiem

 

Polecane