29 Sep 2022

Majtki push-up – jakie wybrać i jak je nosić?

Biustonosz push-up znajdziemy praktycznie w każdej damskiej garderobie, ale należy opamiętać o tym, że bielizna modelująca wcale nie ogranicza się wyłącznie do piersi. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się matki push-up, czyli krój mając podkreślić kształt kobiecych pośladków. Czy to faktycznie działa i dla kogo majtki push-up będą dobrym rozwiązaniem? Sprawdzamy! 

Czym są majtki push-up?

Damskie majtki push-up na pierwszy rzut oka przypominają bieliznę bezszwową, ale najczęściej różnią się od niej specjalną wkładką umiejscowioną na wysokości pośladków. Samo wypełnienie w zależności od wybranego modelu może być wykonane ze znanej z biustonoszy gąbki, żelu, silikonu, czy po prostu dodatkowej warstwy wyprofilowanego materiału. Głównym zadaniem takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie pośladków i nadanie im pełniejszego kształtu.

Majtki push-up krój serca

Majtki push-up bez wypełnienia

Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie majtki push-up posiadają dodatkowe wypełnienie. W ofertach producentów znajdziemy także szorty z wyprofilowanym wycięciem na pośladkach. Taki krój ma optycznie powiększyć i unieść pupę bez konieczności wspomagania się wkładkami żelowymi lub warstwą gąbki.

Majtki push-up z wyciętymi pośladkami

Figi push up — dla kogo będą najlepsze?

To krój stworzony z myślą o wszystkich kobietach marzących o brazylijskim efekcie, czyli pełnej i kształtnej pupie. Dzięki niemu pośladki momentalnie unoszą się i sprawiają wrażenie większych. Co z kobietami mającymi większe pośladki, które szukają bielizny modelującej okolice bioder? Tutaj najlepiej sprawdzą się figi bez wypełnień. Specjalny krój uniesie pośladki bez dodawania im objętości, a to szczególnie ważne, gdyż ona sama nie jest tutaj problemem.

Jak nosić majtki push-up?

Tutaj mamy tak naprawdę pełną dowolność – podobnie jak w przypadku biustonosza push-up. Majtki modelujące świetnie sprawdzą się pod sukienkami, dopasowanymi materiałowymi spodniami, a nawet przylegającymi jeansami. Co więcej, majtki push-up i ich brazylijski efekt świetnie sprawdzi się także w bardziej sportowych stylizacjach – na przykład w zestawieniu z damskimi szortami. Tutaj jednak uważać należy na to, aby odpowiednio dobrać długość takiej bielizny.

Jakie wybrać majtki push-up?

Kupując majtki modelujące pośladki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwsza z nich to sam krój bielizny. Możesz postawić na klasyczne figi z wkładką powiększającą pupę lub modele z podwyższonym stanem. Takie rozwiązanie świetnie działa na pośladki, a przy tym wyszczupla brzuch i maskuje ewentualne niedoskonałości.

Majtki push-up bardzo wysoki stan

Kolejna kwestia to sam efekt push-up. Do wyboru masz kroje delikatnie oddziaływające na pośladki, ale też propozycje takie jak majtki z mocnym efektem push-up. Co sprawdzi się lepiej? Tutaj należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje kształty oraz kreację, do której chcesz taką bieliznę założyć.

Polecane