10 Sep 2021

Kabaretki – czy wciąż są modne? Jak je nosić?

Szukasz odmiany dla klasycznych pończoch lub rajstop i zastanawiasz się, czy kabaretki wciąż są modne? Nie wiesz jakie kabaretki kupić i do czego wypada je zakładać? Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Co to są kabaretki?

Zacznijmy od samego początku i wyjaśnijmy, czym tak naprawdę są kabaretki. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że kabaretki to bliski krewny popularnych rajstop. Porównując klasyczne modele obu elementów garderoby zauważymy, że kabaretki różnią się przede wszystkim fakturą, gdyż składają się z nitek ułożonych w oczka o różnej grubości. Początkowo dostępne były zazwyczaj w kolorze czarnym i nie posiadały dodatkowych elementów dekoracyjnych, ale to zmieniło się na przestrzeni lat. Teraz możemy kupić także czerwone i białe kabaretki, a do tego ozdabiane na przykład cyrkoniami.

Czy kabaretki wciąż są modne?

Jak to w modzie bywa, każdy fason przeżywa swoje wzloty i upadki. Nie inaczej jest właśnie z kabaretkami. Mimo iż na dłuższy czas zostały praktycznie zapomniane w modowym świecie i uważane były za dość wulgarny dodatek do bielizny nocnej, tak kilka lat temu znów zaczęły zyskiwać na popularności. Przestały być kojarzone z erotycznymi strojami, a zaczęły występować w roli modnego uzupełnienia przeróżnych stylizacji – od tych luźniejszych na co dzień, aż po te bardziej eleganckie.

Jakie wybrać kabaretki?

Zakup kabaretek raczej nikomu nie powinien przysporzyć większych problemów. W przeciwieństwie do kompletów bielizny, czy nawet pończoch, wybór tutaj jest dość ograniczony. Największe różnice dotyczą wielkości oczek oraz samej formy kabaretek – mogą to być skarpetki, podkolanówki, pończochy oraz rajstopy. Natomiast jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, postaw na kabaretki samonośne ozdobione cyrkoniami lub na model połączony z pasem, który przypomina klasyczny pas do pończoch.

Jak nosić kabaretki?

Tutaj ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Może wydawać się, że kabaretki są na tyle charakterystyczne, że nie dają większego pola do popisu… ale dziś udowodnimy, że jest zupełnie odwrotnie! Jak okazuje się w praktyce, to niezwykle atrakcyjny i uniwersalny dodatek, który ożywi każdą stylizację! Poniżej przedstawiamy nasze dwa ulubione zastosowania dla kabaretek:

Kabaretki w eleganckiej odsłonie

Wbrew utartym skojarzeniom, kabaretki świetnie odnajdują się nie tylko w zadziornych stylizacjach, jak i w eleganckiej odsłonie. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na to, aby wybierać modele i mniejszych oczkach przypominających klasyczne pończochy i rajstopy. Delikatne oczka nadadzą charakteru stylizacjom do pracy, na uczelnię, ale i popołudniowe oraz wieczorowe wyjścia na miasto. W tej roli świetnie sprawdzą się na przykład pończochy samonośne ze wzorem kabaretek.

Kabaretki do spodni? Zdecydowanie tak!

Warto jednak pamiętać, że moda, która przywróciła do żywych kabaretki, to zakładanie ich do jeansowych spodni. Tutaj najlepiej postawić na modne poszerzane fasony z licznymi przetarciami i dziurami, dzięki czemu nasze kabaretki będą lepiej widoczne. W takich stylizacjach stawiamy na grubsze oczka – na przykład rajstopy kabaretki z dużymi oczkami.

Polecane