30 Sep 2021

Jakie wybrać damskie legginsy na siłownię?

Damskie legginsy sportowe to element garderoby, który towarzyszy nam nie tylko podczas aktywności fizycznej. Doceniamy ich wygodę, ale i sposób, w jaki modelują nasze nogi oraz pośladki. Jednak to właśnie w sporcie sprawdzają się najlepiej. Ponieważ sezon na krótkie spodenki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu dobiegł końca, większość z nas przeniesie się na zamknięte siłownie. Jakie wybrać legginsy do ćwiczeń w klubie fitness? Na co zwrócić uwagę?

Sportowe legginsy – Twoja druga skóra

Przylegające do ciała sportowe legginsy działają niczym nasza druga skóra. Oznacza to, że niezależnie od wykonywanej aktywności fizycznej zawsze zapewniają odpowiednią wentylację, wygodę oraz swobodę ruchów. Obcisły bezszwowy krój nie ogranicza zakresu ruchów, a przy tym dba o skórę. Sportowe legginsy chronią przed ewentualnymi podrażnieniami i obtarciami, co jest szczególnie ważne podczas intensywnych treningów.

Jakie legginsy będą najlepsze do ćwiczeń?

Uprawianie sportu oraz tak zwany „fit lifestyle” to trend, który niesie za sobą same korzyści. Jednak, aby czerpać przyjemność z ciężkich treningów, należy się do nich odpowiednio przygotować. Tutaj poza sportowymi butami oraz wygodnym stanikiem sportowym, potrzebne są właśnie legginsy. Wbrew pozorom ich zakup wcale nie jest taki prosty i może przysporzyć sporo problemów. Na co zatem zwrócić uwagę, aby wybrać produkt wysokiej jakości i cieszyć się maksymalnym komfortem podczas uprawiania sportu?

Po pierwsze – rozmiar

Tak samo, jak w przypadku bielizny damskiej, tak i podczas kupowania legginsów, pierwszą kwestią będzie dobór właściwego rozmiaru. Legginsy sportowe nie mogą być zbyt luźne, gdyż stracą wtedy wszystkie swoje właściwości, ale też nie powinnyśmy stawiać na zbyt małe rozmiary. Mimo iż pozornie może się wydawać, że świetnie modelują nasze ciało, to w praktyce szybko okaże się, że takie legginsy ograniczają ruchy, a nawet obcierają.

Długość legginsów – długie lub ¾

W przypadku intensywnych ćwiczeń na siłowni polecamy wybierać dłuższe modele chroniące większą ilość naszego ciała. Owszem bardzo krótkie spodenki wyglądają wyjątkowo seksownie, ale nie osłonią naszych ud, które na przykład podczas długiego biegu na bieżni mogą zostać podrażnione. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą długie legginsy, gdyż wykorzystamy je także podczas jesiennej przebieżki na świeżym powietrzu.

Dodatkowa wentylacja

Warto też pamiętać, że część modeli posiada wbudowane panele odpowiadające za dodatkową wentylację, co docenimy zwłaszcza na siłowniach, w których panują wyższe temperatury. Co więcej, taka wentylacja poza praktycznym aspektem, może też świetnie wyglądać – tak jak w modelu z ażurowymi wstawkami.

Wzory

Wszystkie powyższe aspekty wpływają na nasz komfort podczas treningu, ale przecież równie ważne jest to, jak się w legginsach czujemy. Na szczęście problem podczas wyboru polega raczej na nadmiarze propozycji niż ograniczonych możliwościach. Na co zatem postawić? Poniżej przedstawiamy nasze ulubione wzorzyste propozycje:

Legginsy sportowe z kwiatowym wzorem

Legginsy sportowe w siateczkowy wzór

Legginsy sportowe z motywem ombre

Polecane