21 Jan 2022

Jaka kupić koszulę nocną i na co zwrócić uwagę?

Może wydawać się, że zakup koszuli nocnej to nic trudnego, gdyż zakładamy ją tylko do spania. W praktyce okazuje się jednak, że dobrze dobrana koszula nocna nie tylko zapewni odpowiedni komfort podczas snu, ale też stanie się ważnym elementem nocnej garderoby. Na co zatem postawić i jaką koszulę nocną wybrać?

Co wybrać: koszulę nocną czy piżamę?

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć, to wybór pomiędzy koszulą nocną a klasyczną piżamą. Co sprawdzi się lepiej? Tutaj znaczenie mają właściwie tylko nasze preferencje i to, w czym czujemy się lepiej. Warto jednak podkreślić, że koszula nocna jest dużo bardziej uniwersalną opcją. W zależności od fasonu, jaki wybierzemy, może w elegancki sposób okrywać ciało, ale też sprawdzać się w roli bielizny nocnej i podkręcać atmosferę w sypialni. Oczywiście w ofertach producentów nie brakuje także propozycji z zabawnymi lub uroczymi nadrukami, które są zupełnie niezobowiązujące.

Wybierz odpowiedni krój

Jak w przypadku każdej bielizny, duże znaczenie ma nie tylko krój, ale charakter konkretnego modelu. Jego wybór powinien być podyktowany planowanym zastosowaniem i naszymi oczekiwaniami – również wobec koszuli nocnej. Co innego sprawdzi się jako uniwersalna koszula, w której bez problemu spędzimy także leniwy weekendowy poranek, a co innego podczas pełnych miłosnych uniesień wieczorów z ukochanym. Dlatego właśnie poniższe propozycje podzieliłyśmy na kilka kategorii:

Uniwersalna satynowa koszula nocna

Co prawda uniwersalne koszule nocne często kojarzą się nam z bawełnianymi modelami udekorowanymi śmiesznymi nadrukami, to wcale nie musimy się do nich ograniczać. Satynowe koszule równie dobrze sprawdzą się w tej roli – wystarczy wybrać odpowiedni fason.

Świetnymi przykładami będą pełne koszule nocne pozbawione koronkowych ozdób. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi dwuczęściowa koszula nocna z satyny, gdzie w zestawie znajduje się także dopasowany kolorystycznie peniuar.

Jeśli szukasz czegoś bardziej kobiecego, ale wciąż uniwersalnego, polecamy koszulę nocną z odsłoniętymi plecami.

Zmysłowa koszula nocna

Satyna to wyjątkowa tkanina – sprawdza się zarówno w eleganckich modelach, jak i w tych bardziej zmysłowych. Przy tych drugich stawiamy na krótsze kroje i zdecydowanie odważniejsze zdobienia. Takie koszule nocne sprawiają, że czujemy się w nich wyjątkowo kobieco i seksownie!

Wybór w tej kategorii mamy naprawdę ogromny. Od klasycznie seksownej koszuli baby doll z koronkowym dekoltem, po rozbudzającą wyobraźnię panterkową koszulę z rozcięciami po bokach.

Koszula nocna na specjalne okazje

Na koniec zostawiłyśmy coś wyjątkowego, czyli koszule nocne, które z powodzeniem możemy zaliczyć do erotycznej bielizny nocnej. W tej kategorii koszule zdecydowanie więcej odsłaniają, niż zakrywają, a ich głównym zadaniem jest podkręcenie temperatury w sypialni.

Nasze propozycje? Przede wszystkim będą to:

Polecane