22 Jan 2022

Jak wybrać idealnie pasujący komplet bielizny?

Ilość dostępnych rodzajów bielizny damskiej sprawia, że wybór odpowiednich modeli wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Musimy wziąć pod uwagę dopasowanie do naszego ciała, komfort, a także różne okazje. Jak zatem dobrać idealnie pasującą bieliznę?

Po pierwsze: rozmiar i dopasowanie do figury

Pierwszą i najważniejszą kwestią podczas zakupu nowego kompletu bielizny jest odpowiedni dobór rozmiaru. To w głównej mierze od niego zależy, czy dany komplet będzie współgrał z daną sylwetką. Dokonanie właściwych pomiarów i odnalezienie ich w tabeli producenta to podstawa, bez której nie sposób wybrać bieliznę, która będzie wspierała nasze ciało i podkreślała jego kształty.

Dopasowanie do figury to jednak nie tylko rozmiar, ale też fason bielizny oraz elementy usztywniające. Przykładowo, komplety bielizny push-up sprawdzą się w przypadku małych i średnich biustów. Te większe wymagają już dodatkowego wsparcia, czyli fiszbin. To samo dotyczy różnych fasonów majtek i tego, jak współpracują z naszymi pośladkami i szerokością bioder.

Bielizna, a komfort i styl

Bielizna oczywiście w pierwszej kolejności ma być komfortowa i praktyczna, ale nie możemy zapominać o tym, jak ważnym jest elementem każdej stylizacji. Co więcej, seksowna bielizna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i poziom pewności siebie!

Koronkowe komplety bielizny damskiej to zdecydowanie jeden z ulubionych elementów garderoby wielu kobiet, ale przede wszystkim musimy się w niej po prostu dobrze czuć.

Jak dobrać bieliznę do różnych okazji?

Jak już wspomniałyśmy, bielizna damska daje nam ogromne możliwości i zdecydowanie powinnyśmy z nich korzystać. Podstawę w każdej garderobie stanowią najczęściej uniwersalne koronkowe komplety oraz bielizna bezszwowa. Ta druga to idealne rozwiązanie praktycznie do każdej stylizacji. Ich specjalny fason i brak elementów dekoracyjnych sprawia, że zarówno biustonosz, jak i majtki, nie odznaczają się nawet na najcieńszych tkaninach.

Kolejnym etapem będzie dobór zmysłowej bielizny nocnej, która raczej nie sprawdzi się za dnia, ale momentalnie podkręci atmosferę podczas intymnych wieczorów z ukochanym. Warto też wspomnieć, że komplety bielizny nie są jedyną opcją! Świetną alternatywą i przełamaniem dla rutyny będą koronkowe body – wyjątkowo uniwersalne, a przy tym niesamowicie seksowne.

Bielizna dopasowana do pory roku

Wiemy, że bieliznę damską dopasowujemy do naszych kształtów, stylizacji i okazji, ale trzeba pamiętać też o tym, że duże znaczenie ma również konkretna pora roku. Latem stawiamy na dużo lżejsze i bardziej przewiewne propozycje – zwłaszcza delikatne koronki. Co więcej, wtedy właśnie nasza bielizna może stanowić widoczny element stylizacji, co również warto wziąć pod uwagę przy zakupach.

Późną jesienią i zimą nasza bielizna najczęściej skryta jest pod grubą warstwą ubrań, dlatego wtedy najlepiej postawić na wyżej wspomniane wygodne bezszwowe komplety. To jednak nie oznacza, że nie mamy więcej możliwości. Przykładowo swetry z szerokim dekoltem lub takie na jedno ramie, będą świetną okazją do osłonięcia dekoracyjnych elementów naszej bielizny.

Polecane