14 May 2021

Jak dobrać strój kąpielowy do figury? (poradnik)

 

Już w maju tego roku pogoda rozpieszczała nas prawdziwie wakacyjnymi temperaturami, zatem oficjalnie możemy powiedzieć, że sezon na bikini został oficjalnie rozpoczęty. O ile większość z nas uwielbia beztroskie plażowanie, to stroje kąpielowe są jednym z najbardziej znielubionych rodzajów damskiej garderoby. – przede wszystkim dlatego, że odsłaniają zgromadzone przez zimę dodatkowe kilogramy. Jednak dobrze dobrany fason i rozmiar stroju kąpielowego wszystkie te mankamenty bezproblemowo zamaskuje. Czym kierować się podczas dobierania stroju kąpielowego i jak dopasować go do danej sylwetki?

Dlaczego dobór stroju kąpielowego do figury jest tak ważny?

Niezależnie od tego, czy szukasz maksymalnie wygodnego sportowego stroju do pływania, czy modnego kompletu idealnego na plażę, podstawą jest tutaj wygoda oraz odpowiednie dopasowanie fasonu i rozmiaru. O ile każda z nas stara się jak najlepiej dopasować strój kąpielowy do swoich wymiarów, to większość pomija kwestię doboru fasonu do swojej sylwetki. Czy to aż tak ważne? Zdecydowanie tak! Od tego w dużej mierze zależy, czy strój kąpielowy będzie współgrał z naszym ciałem, podkreślał jego atuty i odwracał uwagę od niedoskonałości. Na co zatem zwrócić uwagę?

Jak dobrać strój kąpielowy do rodzaju sylwetki?

Dobrze dobrany kostium kąpielowy to świetny sposób na zamaskowanie wszelkich mankamentów kobiecej sylwetki, a przy tym podkreślania każdego z jej atutów. Jak dobrać strój kąpielowy do rodzaju sylwetki? Oto garść porad, które Ci to ułatwią:

Strój kąpielowy dla kobiet o sylwetce klepsydry

Klepsydra to sylwetka z ramionami i biodrami o mniej więcej tej samej szerokości. Cechuje się szczupłą talią, mocno zarysowanymi ramionami i okrągłymi biodrami. Kobiety o tym typie figury mają ułatwione zadanie, gdyż praktycznie każdy strój będzie na nich wyglądał świetnie – zarówno jednoczęściowe stroje kąpielowe, jak i te dwuczęściowe.

Co sprawdzi się najlepiej? Koniecznie wypróbuj jednoczęściowy strój kąpielowy z wycięciami w talii dodatkowo podkreślającymi Twoją sylwetkę. Unikaj natomiast dwuczęściowych kompletów, gdzie jeden z elementów będzie wyraźnie przeważał nad drugim, gdyż może to zaburzyć proporcje sylwetki.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu jabłko

Jabłko to bardzo kobiecy typ sylwetki, natomiast ze względu na zlokalizowanie krągłości w okolicach tułowia sprawia, że chcemy ukryć lub wymodelować zazwyczaj brzuch. Z tym zadaniem zdecydowanie najlepiej radzi sobie jednoczęściowy strój kąpielowy, zwłaszcza w jednolitym kolorze. Nie musisz rezygnować ze zdobień, ale dobrze, aby znajdowały się po bokach, tak aby wizualnie wyszczuplały sylwetkę. Wolisz coś dwuczęściowego? Postaw na strój kąpielowy o wysokim stanie, który wymodeluje brzuch

Coś dla gruszki

Podobnie jak w przypadku klepsydry mamy tutaj dość szerokie biodra, natomiast stosunkowo wąskie ramiona. Dysproporcja dodatkowo może być potęgowana przez niewielki biust. To sylwetka, w której sprawdzą się dobrze stroje równoważące proporcje, czyli z górą podkreślającą biust. Jak to osiągnąć? Na przykład wybierając stroje kąpielowe ze wzorzystym topem czy falbanami. Dół natomiast powinien być stonowany i jednolity – najlepiej minimalistyczny z wysokimi wycięciami.

Stroje kąpielowe dla sylwetki typu marchewka (trójkąt)

Marchewka to całkowite przeciwieństwo wyżej opisanej gruszki. Szerokie ramiona i wąskie biodra układają się właśnie w kształt przypominający trójkąt. Tu także stosujemy sztuczkę z wyrównaniem proporcji i odwracaniem uwagi, z tym że na odwrót. Do stonowanego i klasycznej góry, dobieramy kolorowy dół (najlepiej zabudowane figi) z ciekawymi zdobieniami lub printami – na przykład strój kąpielowy dwuczęściowy z kontrastowymi majtkami.

Jaki strój kąpielowy dla papryki (kolumny)?

Ostatni z opisywanych typów sylwetki to kolumna, często nazywana też prostokątem, czy papryczką. W tym wypadku mamy sylwetkę pozbawioną wcięcia w talii, czyli tworzącą dość równą linię od ramion, aż po biodra. W tym wypadku świetną propozycją będzie zdobiony dwuczęściowy strój kąpielowy na przykład z falbankami. Jeśli wolisz gładki materiał postaw na strój kąpielowy z przykuwającym wzrok printem i górę z push-up’em. Wolisz stroje jednoczęściowe? Wybierz te z asymetrycznym krojem lub wycięciami w okolicy talii.

Top sellery

    Magazyn

    Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na zimowe wieczory
    1 z 3