26 Sep 2022

Gorsety wyszczuplające – czy faktycznie działają i czy mogą być wygodne?

Moda damska ma to do siebie, że regularnie czerpie z fasonów, które wydawałoby się, że już dawno odeszły do lamusa. Jednym z najlepszych na to przykładów są damskie gorsety znów zyskujące coraz większą popularność – zarówno w kategorii bielizny nocnej, ale też w bieliźnie wyszczuplającej. Dziś właśnie zajmiemy się tym drugim rodzajem gorsetów. Czy faktycznie wyszczuplają, czy mogą być wygodne i w końcu jak nosić gorsety wyszczuplające? Już odpowiadamy!

Czym jest gorset wyszczuplający?

Gorsety zaliczamy do kategorii bielizny korygującej, czyli takiej, którą zakładamy przede wszystkim na specjalne okazje po to, aby wysmuklić talię i ukryć ewentualne niedoskonałości. W przypadku gorsetów wyszczuplających jest to najczęściej bielizna neoprenowa sięgająca od okolic mostka do górnej części bioder. W przeciwieństwie do klasycznych gorsetów nie znajdziesz tu jednak żadnych sznurków do zaciskania materiału, a całość utrzymuje zazwyczaj wygodne zapięcie na haftki lub zamek. 

Gorset wyszczuplający zapinany na zamek

Gorsety wyszczuplające – kiedyś a dziś

Mimo iż bielizna damska regularnie czerpie inspiracje z mody retro, to do gorsetów wciąż wiele z nas nie może się przekonać. Dzieje się tak głównie dlatego, iż często kojarzą się nam one z wyjątkowo niewygodnymi i niezdrowymi fasonami, które powstały jeszcze w średniowieczu. Trzeba jednak podkreślić, że obecne trendy znacząco się zmieniły i nowoczesne gorsety wyszczuplające są nie tylko skuteczne, ale i wyjątkowo wygodne. Dzięki nim każda z nas może łatwo i szybko wyszczuplić talię bez konieczności wciskania się w utrudniający oddychanie kawałek materiału.

Gorset wyszczuplający z ażurowego materiału

Czy gorset faktycznie wyszczupla?

Zdecydowanie tak! Co prawda sama nazwa skazuje na działanie wyszczuplające, to na tym korzyści z noszenia gorsetu się nie kończą. Dobrze dobrany fason i rozmiar pozwala ukryć problematyczne boczki, pozbyć się niechcianych fałdek w okolicach brzucha, a także podkreślić kobiece kształty bioder i biustu. Warto tutaj też dodać, że gorsety wyszczuplające to nie tylko propozycja dla pań w rozmiarach plus size – wysmuklające działanie doceni każda kobieta, która na specjalne okazje ma zamiar założyć wyjątkowo obcisłą kreację. 

Jak nosić gorsety wyszczuplające?

Gorsety wyszczuplające dzielimy na dwie główne kategorie – wykonane z jednego kawałka materiału oraz modele zapinane na haftki. Co wybrać? Tutaj wszystko zależy od konkretnej kreacji. Gorsety z haftkami są dużo bardziej uniwersalne, a same haftki możesz dowolnie obracać, tak, aby ukryć je pod grubszą warstwą odzieży. Natomiast modelem do zadań specjalnych będzie shaper – gorset wykonany z jednego kawałka neoprenu, który nie posiada żadnych grubych szwów, sznurków, czy haftek. Dzięki tej specjalnej konstrukcji bez problemu ukryjesz go nawet pod najcieńszą i najbardziej przylegającą kreacją. Uwaga – tutaj najistotniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru.

Gorset wyszczuplający z neoprenu

Polecane