27 May 2021

Damski komplet sportowy – dlaczego warto go kupić i jaki wybrać?

Dobrze dobrany komplet sportowy to nie tylko kwestia mody, podkreślenia wypracowanej podczas ćwiczeń sylwetki, ale także odpowiedni komfort podczas najcięższych treningów. W takim stroju musimy czuć się dobrze, a podstawą do tego będzie wybór dopasowanego stroju do naszej sylwetki i typu wykonywanej aktywności fizycznej. Poza tym każda z nas dobrze o tym wie, że nowe ubrania do ćwiczeń potrafią być jednym z najlepszych motywatorów do tego, aby ruszyć się na trening!

Jaki komplet sportowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jak pogodzić maksymalną wygodę z estetyką? Sprawdź nasz poradnik i wybierz strój sportowy, który poprawi Twoje samopoczucie i wyniki!

 

Dlaczego powinnaś kupić komplet sportowy do ćwiczeń?

Bez wątpienia aktywność fizyczna w ostatnim czasie jest jednym z największych trendów w szeroko rozumianej kategorii lifestyle. Wpływa na nasze zdrowie, wygląd, ale też samopoczucie. Czy można sobie wyobrazić lepsze hobby? Nie dość, że pozwala nam cieszyć się zdrowiem, dostarcza endorfin, to w wielu wypadkach kosztuje niewiele, a nawet jest całkowicie darmowe. Jedyne czego potrzebujemy to odpowiedni strój do ćwiczeń i sportowe buty.

Czy strój sportowy to absolutny must have? Zdecydowanie tak i nie mówimy tutaj tylko o tym, jak podczas treningu wyglądamy, ale przede wszystkim o naszym komforcie oraz ochronie skóry podczas ćwiczeń.

Odpowiedni komplet sportowy to przede wszystkim:

  • ochrona skóry przed obtarciami,
  • utrzymywanie biustu i ochrona przed jego podskakiwaniem,
  • przewiewność, a co za tym idzie oddychanie skóry,
  • blokowanie rozwijania się bakterii,
  • utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała,
  • podkreślenie kobiecej sylwetki.

Jaki wybrać komplet sportowy do ćwiczeń?

Stale rosnąca popularność zdrowego i aktywnego trybu życia sprawia, że możemy dosłownie przebierać w fasonach, kolorach i nadrukach. Każda z nas znajdzie tu coś dla siebie! Jednak wygląd stroju do ćwiczeń to tylko jedna z kwestii, na którą powinnaś zwrócić uwagę. Pamiętaj o tym, że taka odzież ma przede wszystkim zapewniać odpowiedni komfort podczas Twojej ulubionej formy aktywności fizycznej. Na co zatem zwrócić uwagę?

Wybierając komplet sportowy, w pierwszej kolejności przeanalizuj, podczas jakiej aktywności fizycznej będzie Ci towarzyszył. Do spacerów i wycieczek wystarczy komplet welurowy, komplet sportowy z krótką bluzą, czy na chłodniejsze dni sportowy zestaw ocieplany. Jednak na sesję jogi czy na siłownię wybieraj już obcisłe stroje z topem i legginsami, które pozwolą uniknąć jakichkolwiek obtarć.


Do bardziej wymagających aktywności fizycznych unikach kompletów bawełnianych. Postaw na odprowadzające wilgoć lekkie i przewiewne tkaniny typowo sportowe – najlepiej komplet sportowy ze wstawkami z siateczki.Pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu rozmiaru. Zbyt ciasne ubrania ograniczają ruchy, natomiast te zbyt luźne mogą przeszkadzać w ćwiczeniach.

Na koniec wybierz strój podkreślający Twój charakter. Może to być kobiecy komplet ze wzorem roślinnym, stonowany komplet melanżowy podkreślający kobiece kształty, ale też mocny komplet moro czy taki z wężowym nadrukiem.

Polecane