29 Jan 2022

Czarne pończochy – jakie wybrać i je nosić?

Bez wątpienia czarne pończochy są jednym z najbardziej klasycznych i ponadczasowych elementów w damskiej garderobie. Kojarzą się nam w pierwszej kolejności z wyjątkowymi okazjami i wieczorami, podczas których chcemy poczuć się niezwykle seksownie i kobieco.

Jakie czarne pończochy wybrać i jak je nosić? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Prawdziwa klasyka damskiej elegancji – czarne pończochy

Pończochy sięgające najczęściej do połowy uda stały się nie tylko elementem obowiązkowym wielu eleganckich stylizacji, ale też towarzyszem wszelkich romantycznych randek i pełnych miłosnych uniesień wieczorów. Ilość okazji, na jakie zakładamy pończochy jest duża, ale łączy je jeden wspólny mianownik – zawsze są to ważne lub wyjątkowe momenty.

Pończochy do pasa czy samonośne – co wybrać?

Czarne pończochy dzielimy na trzy kategorie:

Pończochy samonośne

Zdecydowanie najczęściej wybieramy opcję samonośną, gdyż uchodzi ona za najwygodniejszą. Za utrzymanie pończoch samonośnych odpowiada specjalna taśma silikonowa, która w większości modeli ukryta jest za zdobionym koronką paskiem. Na plus zaliczyć należy także brak konieczności zakładania dodatkowych akcesoriów, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku obcisłych stylizacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ucisk pończoch z silikonowym pasem nie każdej z nas odpowiada, a zdarzają się także uczulenia. Wtedy do wyboru mamy dwie pozostałe opcje: pończochy z pasem oraz te dopinane do osobnego pasa.

Pończochy do pasa

Pończochy do pasa to bez wątpienia najbardziej zmysłowa i elegancka odsłona pończoch. Klasyczny koronkowy pas do pończoch nie tylko pełni praktyczną funkcję, ale też dodaje charakteru naszej bieliźnie, co sprawia, że najczęściej na taki zestaw decydujemy się podczas randek i upojnych wieczorów. Nic zatem dziwnego, że wiele nocnych kompletów bielizny składa się właśnie z trzech elementów: majtek, biustonosza oraz pasa do pończoch.

Pończochy z pasem

Na koniec mamy propozycję, która łączy w sobie klasykę i zmysłowość pończoch do pasa z wygodą pończoch samonośnych. Pończochy połączone z pasem zawsze zostają na swoim miejscu, a ich unikalna konstrukcja sprawia, że dużo mniej odznaczają się na odzieży, co oznacza, że nadają się nie tylko do sypialni.

Jak nosić czarne pończochy?

Czarne pończochy do sukienki – To właśnie w stylizacjach z sukienkami pończochy stanowią widoczny element, który dodaje całości wyjątkowo kobiecego charakteru. Tutaj sprawdzą się praktycznie wszystkie modele, a zwłaszcza klasyczne pończochy z pasem.

Pończochy do spodni – Co prawda pończochy kojarzą się nam głównie z sukienkami, to potrafią także urozmaicić luźniejsze stylizacje. Świetnym przykładem na to będą pończochy kabaretkowe, które widoczne będą przez dziury w naszych ulubionych jeansach.

Pończochy do bielizny nocnej – Na koniec najbardziej zmysłowa z propozycji, która momentalnie podkręca temperaturę w sypialni. Tutaj stawiamy przede wszystkim na pończochy do pasa, który sam w sobie stanowi jeden z dekoracyjnych elementów naszej bielizny. 

Polecane