25 Aug 2021

Co wybrać na jesień: peniuar czy szlafrok?

Koniec wakacji i początek roku szkolnego to czas, kiedy coraz częściej rozglądamy się za jesienną garderobą. Wyciągamy grubsze swetry, zamawiamy nowy płaszcz, ale także zmieniamy bieliznę i odzież domowa. To właśnie wtedy sięgamy po coś, co możemy narzucić na siebie wieczorem lub gdy wstajemy z łóżka. Tutaj najczęściej stawiamy na bluzy i szlafroki, ale należy pamiętać o tym, że to niejedyna opcja! Idealną propozycją na romantyczne wieczory i leniwe weekendowe poranki jest też seksowny peniuar. Co wybrać – klasyczny szlafrok czy peniuar?

Czym tak naprawdę jest peniuar?

Szlafrok jaki jest, każda z nas dobrze wie. Jednak peniuar w naszych garderobach gości dużo rzadziej. Czym tak naprawdę jest?

Peniuar to wywodzące się z osiemnastowiecznej Francji okrycie domowe, które pełni funkcję delikatnego szlafroka czy podomki. Trzeba podkreślić, że w porównaniu do pozostałych opcji, peniuar będzie najbardziej seksowną i zmysłową propozycją. Najczęściej do jego produkcji wykorzystywana jest satyna, koronki oraz prześwitujące materiały. Dzięki temu każda z nas może dobrać odpowiedni model do konkretnych zastosowań – od wersji na co dzień, aż po peniuar będący świetnym uzupełnieniem bielizny nocnej.

Dlaczego warto kupić peniuar?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że damskie peniuary możemy podzielić na dwie kategorie: te uniwersalne – na co dzień, oraz modele nawiązujące do erotycznej bielizny nocnej.

Pierwszy z nich, czyli na przykład krótki peniuar z falbanką lub długi satynowy peniuar sprawdzi się w roli zastępstwa dla nudnego klasycznego szlafroka. Elegancki i zmysłowy peniuar łączy w sobie seksapil, kobiecość i praktyczność. Sprawi, że leniwe weekendowe śniadanie stanie się prawdziwie magiczną chwilą, a wieczorem pozwoli poczuć się seksownie i ponętnie, a przy tym z klasą.Peniuary typowo nocne to najczęściej krótkie modele wykonane z prześwitujących materiałów. Oczywiście prześwity odejmują mu praktyczności, ale z pewnością taka narzutka rozpali ogień namiętności w każdej sypialni.

Co wybrać: peniuar czy szlafrok?

Wiemy już czym jest peniuar i dlaczego warto go posiadać w swojej garderobie. Jednak, co wybrać na chłodne jesienne poranki i wieczory? Tutaj musimy zastanowić się nad tym, czego w pierwszej kolejności oczekujemy. Jeśli zależy nam na typowo zimowym ogrzaniu się, na przykład po gorącym prysznicu, lepszy może okazać się szlafrok. Te dostępne są w różnych grubościach – na jesień polecamy zdecydowanie te wykonane z cienkiej warstwy bawełny.

Kiedy postawić na peniuar?

Gdy chcemy otulić nagie ciało lub narzucić coś, co będzie pasowało do satynowej, lub koronkowej piżamy, peniuar sprawdzi się tu wręcz idealnie! Pełne i dłuższe modele jak na przykład peniuar z motywem ptaków spokojnie możemy nosić, nawet gdy w domu mamy dzieci lub gości! To elegancka, ponadczasowa i ekskluzywna propozycja dla każdej z nas, która chce poczuć się w swoim domu wyjątkowo kobieco bez przesadnego kuszenia nagością i bielizną.

Polecane