26 Jul 2022

Biustonosze push-up – jak je dobrać?

Biustonosz push-up nie tylko zapewnia wygodę na co dzień, ale też wyjątkowo skutecznie poprawia wygląd piersi – unosi je i sprawia, że stają się pełniejsze. Nic dziwnego, że jest to prawdziwy must have w wielu damskich garderobach.

Należy przy tym pamiętać, że zwłaszcza w przypadku popularnych push-up’ów właściwy dobór stanika do konkretnych wymiarów jest absolutnie podstawową kwestią. Jak zatem dobierać biustonosze push-up, aby były komfortowe, a przy tym skutecznie unosiły i modelowały piersi?

Jak działa biustonosz push-up?

Głównym zadaniem stanika push-up jest modelowanie oraz unoszenie biustu, dzięki czemu możemy nadać mu pełniejszego kształtu i odpowiednio wyeksponować w kreacjach z wyciętym dekoltem. Warto przy tym podkreślić, że do wyboru mamy dwa główne rodzaje takich staników:

  • Biustonosze push-up z wypełnieniem – Naturalne i delikatne uniesienie piersi zapewniają biustonosze ze specjalną gąbką lub wkładkami żelowymi.
  • Biustonosze push-up z usztywnieniami – Dobrze zabudowane usztywnienia to opcja dla kobiet, którym zależy na mocnym wymodelowaniu piersi.

Dla kogo biustonosz push-up będzie dobrym rozwiązaniem?

Biustonosze push-up kojarzą się nam przede wszystkim z mniejszymi piersiami. Czy słusznie? Owszem, w przypadku mniejszych rozmiarów staniki push-up bez usztywnień są świetnym sposobem na optycznie powiększenie i uniesienie biustu.

Biustonosz bardotka transparentny

Jednak to wcale nie oznacza, że kobiety o większych piersiach nie skorzystają z dobrodziejstw takiej bielizny. 

Staniki push-up w większych rozmiarach

Dobrze dobrany biustonosz push-up to także propozycja dla kobiet z większym biustem. Stanik push-up z usztywnieniami pozwala odpowiednio zebrać i unieść piersi, a co za tym idzie. W ten sposób zapobiega “rozlewaniu” się piersi na boki, co jest częstym problemem w przypadku większych rozmiarów.

Biustonosz push-up podwójne ramiączka

Należy jednak uważać, aby z efektem push-up nie przesadzić. Źle dobrany stanik może sprawić, że piersi będą ściśnięte i nadmiernie wyeksponowane – nie mówiąc już o całkowitym braku wygody.

Jak dobrać biustonosz push-up?

Podczas wyboru nowego stanika musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że poza skutecznym unoszeniem biustu, ma on zapewniać jak najwyższy poziom komfortu. Oznacza to, że biustonosz nie może nigdzie uciskać, ani powodować bólu, czy problemów z oddychaniem. Podstawą w doborze odpowiedniego modelu będzie dokładne przeanalizowanie swoich wymiarów oraz tabeli rozmiarów danego producenta.

Jak wybrać właściwy rozmiar?

  • Obwód pod biustem – Zacznij od pomiaru obwodu pod biustem za pomocą miarki krawieckiej. Pomiaru dokonuj na wydechu i pamiętaj o tym, że biustonosz w obwodzie musi ściśle przylegać do ciała. To właśnie na nim (a nie na ramiączkach) opiera się większość ciężaru piersi.
  • Miseczka – Kolejna kwestia to rozmiar miseczki. Mierząc piersi, pamiętaj o tym, aby ich nie ściskać – tak, również w przypadku biustonosza push-up. Wspomnianą miarkę krawiecką prowadź wzdłuż sutków i zwróć uwagę na to, aby w całym obwodzie znajdowała się na tej samej wysokości. Aby określić rozmiar miseczki, od obwodu w biuście odejmij obwód pod biustem, a otrzymany wynik porównaj z tabelami.

 

Polecane