29 Apr 2022

Bielizna damska – trendy na wiosnę i lato 2022

Mimo iż zdaniem wielu kobiet bielizna to najmniej zmieniająca się kategoria modowa, to w praktyce z łatwością możemy dostrzec tutaj gorące trendy, które wpływają na wygląd oferowanych przez producentów kompletów. Na co zwrócić uwagę w sezonie wiosna/lato 2022? Jesteśmy przekonane o tym, że modne w tym roku fasony przypadną Wam do gustu!

Trendy w bieliźnie w 2022 roku – o co tyle zachodu?

Skoro bielizna i tak przez większość czasu pozostaje niewidoczna, to po co zawracać sobie głowę modowymi trendami? Przede wszystkim warto je przeanalizować po to, aby wiedzieć, jakich propozycji spodziewać się po producentach bielizny. Kolejna kwestia to fakt, iż bielizna coraz częściej noszona jest w widoczny sposób, co sprawia, że nad jej wyborem warto pochylić się odrobinę mocniej. Nie ma się też co oszukiwać – poczucie, że zakładamy coś modnego, po prostu poprawia nam humor i dodaje pewności siebie. Co zatem czeka nas w tym sezonie?

Body na wiele różnych sposobów

Bez wątpienia w tym sezonie jedną z najmodniejszych propozycji będzie damskie body – zwłaszcza takie zakładane w formie bluzki. To nie tylko wyjątkowo wygodna opcja, ale też zmysłowa i co najważniejsze, zawsze prezentująca się wręcz perfekcyjnie.

Dobrze dobrane body damskie idealnie dopasowuje się do naszego ciała, a materiał zawsze pozostaje na swoim miejscu. Co ważne, widoczne body wcale nie oznacza gładkiego materiału – w tym sezonie równie modne będą koronkowe body lub takie z transparentnymi elementami.

Delikatne biustonosze, czyli stawiamy na wygodę

Trend miękkich i wygodnych biustonoszy to kontynuacja tego, co zapoczątkowała pandemia. W czasach, gdy większość czasu spędzaliśmy w domach, do łask powróciły miękkie, koronkowe biustonosze, a także staniki w formie opaski, czyli bandeau.

Za co doceniamy braletki? Poza tym, że są idealną opcją na co dzień, to warto podkreślić, że są idealną propozycją dla kobiet chcących podkreślić naturalne piękno i kształt swoich piersi. Od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że mocne push-up’y tracą na popularności, a to właśnie na rzecz wygodnych i uwodzicielskich biustonoszy z subtelną koronką.

Przypominamy jednak, że to rozwiązanie dedykowane raczej kobietom o mniejszych piersiach, które nie wymagają mocnego podparcia. Natomiast w naszej ocenie w tym sezonie braletki uwodzicielsko wystające spod elementów stylizacji, będą prawdziwym hitem!

Stawiamy na kolory

Jasne, czerń i biel to niezawodne propozycje, które dominują większość szuflad z bielizną. W tym sezonie warto jednak zrobić krok do przodu i postawić na żywe kolory – na przykład mocną zieleń, głęboki błękit, czy wpadający w neon róż. 

W wielu dziedzinach mody widzimy też zauważalny powrót do mody z lat 90, a to oznacza, że możemy spodziewać się także wielu geometrycznych czy kwiecistych wzorów.

Wysoki stan znów w modzie

Wspomniany powyżej powrót do fasonów z lat 90. sprawia, że coraz modniejsze stają się znów komplety bielizny z wysokim stanem. To dobra wiadomość dla tych z nas, które chciałoby w ten sposób wymodelować ciało i zatuszować pewne niedoskonałości.Polecane