26 Apr 2022

Bezszwowe komplety sportowe na wiosenne treningi – co wybrać?

 

Wygodny komplet sportowy to opcja, która zdecydowanie powinna znaleźć swoje miejsce w każdej damskiej garderobie. Co prawda wielu z nas kojarzy się on wyłącznie z intensywnymi treningami, ale trzeba pamiętać o tym, że bezszwowy komplet sportowy sprawdzi się także podczas dłuższych spacerów, a nawet w roli modnego zestawu na co dzień! Na co zwrócić uwagę i jak kupić idealny komplet sportowy na wiosnę i lato? Już odpowiadamy!

Dlaczego każda z nas powinna posiadać bezszwowy komplet sportowy?

Zdrowy tryb życia, a w związku z tym regularnie uprawiana aktywność fizyczna, to nie tylko moda, ale też po prostu dbałość o nasze ciało i samopoczucie. Co więcej, w wielu przypadkach, jak chociażby w ćwiczeniach bez obciążeń czy bieganiu do rozpoczęcia naszej przygody ze sportem potrzebujemy wyłącznie odpowiedniego stroju. Tutaj bez wątpienia najlepiej sprawdzają się tytułowe bezszwowe komplety sportowe.

Ich specjalna konstrukcja sprawia, że materiał nie powoduje obtarć nawet podczas długotrwałych treningów. To szczególnie ważne, gdyż spocona skóra jest dużo bardziej podatna na otarcia, o czym dobrze wiedzą osoby regularnie biegające dystanse dłuższe niż 5 kilometrów. 

Nie bez znaczenia jest też same materiały, które tworzone są właśnie z myślą o sporcie. Dzięki temu komplet sportowy dba o nasz komfort termiczny, odprowadza wilgoć, a przy tym blokuje rozwijanie się bakterii.

Komplet sportowy… nie tylko do sportu

Co prawda, jak sama nazwa wskazuje, komplety sportowe projektowane są głównie z myślą o aktywności fizycznej, to świetnie też sprawdzają się na co dzień! To jedno z najwygodniejszych rozwiązań, jakie znaleźć się może w naszej garderobie, co oznacza, że odpowiednio dobrany komplet założymy bez problemu na dłuższy spacer, zakupy, czy luźne spotkanie z przyjaciółkami. Co więcej, taka odzież nie tylko będzie niezwykle wygodna, ale też delikatnie wymodeluje naszą sylwetkę – zwłaszcza w przypadku legginsów lub krótkich spodenek z push-upem.

Jaki kupić bezszwowy komplet sportowy? Nasze propozycje

Zanim przejdziemy do naszych propozycji, musimy podkreślić, że w przypadku odzieży sportowej nie zawsze uda się nam znaleźć uniwersalne rozwiązania. Dzieje się tak dlatego, że często konkretne modele często tworzone są z myślą o danej aktywności fizycznej i są do jej wymagań dostosowywane.

Poniżej prezentujemy nasze ulubione modele, które każda z Was dobierze do różnych okazji:

Komplet sportowy na co dzień

Jak już wspomniałyśmy, bezszwowe komplety sportowe niekoniecznie muszą towarzyszyć nam tylko podczas wymagających treningów. Przykładem na to może być komplet z wyciętym dekoltem, który świetnie sprawdzi się także na co dzień.

Komplet sportowy do biegania

Komplety sportowe do biegania muszą odpowiednio dbać o naszą skórę i odpowiednio odprowadzać wilgoć. Warto też zwrócić uwagę na to, aby modele z długimi rękawami posiadały odpowiednie wycięcie na kciuk, dzięki czemu materiał nie podwija się podczas biegu.

Komplet sportowy na siłownię

Zestawy na siłownie to zdecydowanie najbardziej seksowne propozycje. Co jak co ale komplet sportowy z kopertowym topem jest jedną z najlepszych motywacji do treningów.

Top sellery

    Magazyn

    Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na zimowe wieczory
    1 z 3