04 Sep 2021

5 mitów dotyczących bielizny, w które większość z nas wierzy

Bielizna damska towarzyszy nam każdego dnia i wpływa na naszą postawę, figurę, ale też zdrowie. Mimo iż majtki i biustonosze kupujemy regularnie, to w praktyce okazuje się, że większość z nas wierzy w powielane od lat mity. Dziś przeanalizujemy i obalimy najpopularniejsze z nich. Zapraszamy!

Dobrej jakości biustonosz wystarcza na lata

Oczywiście jakość wykonania oraz zastosowanie trwałych materiałów ma ogromne znaczenie. Jednak, czy aby na pewno nasz ulubiony biustonosz możemy nosić w nieskończoność? Niestety komplety bielizny damskiej ze względu na częstotliwość ich noszenia oraz specyficzne role do spełniania, wymagają regularnej wymiany. Po okresie od 6 do 12 miesięcy zazwyczaj właściwości biustonosza ulegają znacznemu pogorszeniu, a to oznacza, że gorzej podtrzymuje piersi. Warto też pamiętać o tym, że z biegiem czasu zmienia się nasza sylwetka, a też kształt i wielkość piersi. To także wymusza na nas wymianę bielizny na nowe modele.

Czerwone ślady po zdjęciu biustonosza oznaczają, że nosimy zbyt mały rozmiar

Nic bardziej mylnego. Oczywiście zbyt ciasny biustonosz przyczyni się do pojawienia się czerwonych śladów, ale podobnie będzie także w przypadku zbyt luźnego stanika. Ślady takie możemy porównać do śladów powodowanych noszeniem zegarka lub spaniem w jednej pozycji przez kilka godzin. Same ślady po biustonoszu wcale nie oznaczają, że źle dobrałyśmy rozmiar. Problemem i sygnałem do ponownego dopasowania biustonosza będą obtarcia i rany, które nie tylko powodują dyskomfort, ale i są bolesne.

Spanie w staniku wpływa na jędrność piersi

Dobrze wiemy, że spanie w biustonoszu to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii związanych z noszeniem bielizny. Kto ma rację w tym sporze? Liczne badania wskazują na to, że spanie w staniku w żaden sposób nie przyczynia się do zwiększenia jędrności biustu czy poprawy ich kształtu. Jeśli zależy nam na tym, aby w jakiś sposób utrzymać większy biust w ryzach, polecamy dopasowane piżamy i koszule nocne.

Pod białą koszulę zakładamy biały biustonosz

Wydaje się to być zupełnie oczywiste. Biała bluzka – biały biustonosz, czarna koszula – czarny stanik. W praktyce jednak okazuje się, że w przypadku prześwitujących tkanin dopasowywanie kolorów wcale nie przynosi zamierzonych efektów. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzają się komplety bielizny w kolorze zbliżonym do naszej karnacji. Przykład? Komplet bielizny bezszwowej w kolorze nude, który pozostanie niezauważalny nawet pod cienkimi białymi spodniami i prześwitującymi koszulami.

Seksowna bielizna zarezerwowana jest dla szczupłej sylwetki

Niestety wiele kobiet szukając bielizny w większych rozmiarach, błędnie zakłada, że ich wybór ogranicza się do nudnych kompletów plus size. Przypominamy zatem, że dobrze dobrana seksowna bielizna, nie tylko może pięknie wyglądać w większych rozmiarach, ale i podkreśla walory każdej sylwetki oraz pozwala ukryć niektóre niedoskonałości. Przykłady? Wystarczy zerknąć na komplety bielizny plus size oraz peniuary plus size!

Polecane