Gorsety damskie znane są w modzie już od XIV wieku i mimo iż od tego czasu mocno ewoluowały, to wciąż są jedną z najseksowniejszych propozycji idealnie podkreślających kobiece kształty. O ile te atuty są niezaprzeczalne, to czy gorset faktycznie może być wygodny? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza gdy postawimy na nowoczesne modele bielizny, które jedynie bazują na klasycznych gorsetach.

Damskie gorsety – kiedyś, a dziś

Na to, jak teraz wiele z nas postrzega damskie gorsety, z pewnością duży wpływ m ich historia. Kiedyś kojarzone bowiem były przede wszystkim z przykrym obowiązkiem – wyszczuplaniem i modelowaniem sylwetki, ale kosztem wygody. Co więcej, znane z poprzednich epok gorsety były na dłuższą metę po prostu niezdrowe.

Na szczęście ewolucja gorsetów sprawiła, że teraz możemy cieszyć się ich wszystkimi właściwościami, ale bez obaw o utratę tchu czy problemy z kręgosłupem. Co więcej, bez problemu każda z nas znajdzie modele bielizny damskiej, które częściowo nawiązują do klasycznych gorsetów, co nadaje całości niepowtarzalnego uroku i zmysłowości.

Jaką bieliznę gorsetową wybrać?

Bielizna gorsetowa najwięcej wspólnego ma oczywiście z damskim body i to właśnie wśród nich takich nawiązań znajdziemy zdecydowanie najwięcej. Natomiast nie jest to jedyna opcja! Poniżej przedstawiamy nasze ulubione propozycje – zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje:

Komplet bielizny z gorsetową górą

Pierwszą z naszych propozycji będzie ekskluzywny komplet bielizny damskiej z gorsetową górą. Połączenie delikatnej koronkowej górnej części z fasonem gorsetu sprawia, że całość idealnie podkreśla kobiece kształty. Bez wątpienia każda z nas poczuje się w tym zestawie niezwykle seksownie. Co więcej, gorsetowa góra, mimo modelującego fasonu jest bardzo wygodna, a to sprawia, że komplet nadaje się zarówno do zakładania na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień.

Body gorsetowe na co dzień

Kolejnym dowodem na to, że gorsetowe fasony i wiązania możemy nosić codzienne, będzie body z długim rękawem i zmysłowym wiązaniem z przodu. Przylegający do ciała materiał jest nie tylko wygodny, ale też świetnie wyszczupla optycznie ciało, a połączony krój sprawia, że body zawsze zostaje na swoim miejscu. Delikatny róż to idealna propozycja na wiosnę, a jeśli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, wybierz klasyczną czerń lub uniwersalny szary kolor.

Seksowne body koronkowe z gorsetowym wiązaniem

Damskie body to wyjątkowo uniwersalna propozycja – do wyboru mamy modele na co dzień, ale i na specjalne okazje, a w tym na pełne miłosnych uniesień wieczory we dwoje. W drugim wypadku idealnie sprawdzi się niezwykle seksowne koronkowe bodu z dużym dekoltem i gorsetowym wiązaniem. 

Body koronkowe gorsetowe plus size

Wielu kobietom damskie body kojarzy się z modelami tworzonymi z myślą o szczupłych sylwetkach. Należy jednak pamiętać o tym, że w ofertach producentów nie brakuje także propozycji w większych rozmiarach, które idealnie współgrają z bardziej krągłymi kształtami. Świetnym przykładałem na to będzie właśnie gorsetowe body koronkowe plus size!